Penpal má v týmu mistra světa v rybníkovém hokeji!

28070949 173611596751614 1093117683815680935 o Jeden z našich jednatelů Pavel Pelán se v únoru stal mistrem světa v rybníkovém hokeji, když se svým týmem Starý pušky doslova ovládl World Pond Hockey Championship v Kanadě.

Jak Starý pušky rozstřílely všechny soupeře

Kanadskému mistrovství světa v rybníkovém hokeji předcházel domácí šampionát, který se odehrál v lednu v Praze. Na něm Starý pušky porazily celkem 24 týmů z České republiky a Slovenska a tím si zajistily pozvánku na 16. ročník World Pond Hockey Championship v kanadském Plaster Rock. Mimochodem, na společném startu na pražském turnaji se šestice matadorů žďárského hokeje domluvila teprve půl hodiny před uzávěrkou!

Únorový turnaj v Kanadě pro 110 týmů z celého světa potom Starý pušky zahájily vítězstvím nad loňskými finalisty Frozen Assets z Ottawy. Svůj talent a nadšení kluci potvrdili i v ostatních zápasech ve skupině, kterou bez zaváhání vyhráli se skóre 94:31.  V závěrečném play-off, do něhož postoupili spolu s dalšími 31 týmy, opět ovládli všechny zápasy, aby nakonec ve finále porazili poměrem 7:5 družstvo Diamondback Tavern z amerického Baltimore.

Starým puškám gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

13080904
Vítáme Vás_doma
07

 
A jak se hraje rybníkový hokej?

Pamatujete si, jak jste jako kluci hrávali hokej na rybníku? Hákování, sekání, krosčeky, vysoko létající puky, ... tak na to zapomeňte:). Turnaje v rybníkovém hokeji mají úplně jiná pravidla. Hráči v podstatě  nemohou hrát kontaktně a ani zvedat puk (hraje se na nízké branky). A co víc, pokud faulují, jejich tým automaticky inkasuje branku. Blíže to pro SKLH Žďár nad Sázavou popsal člen Starých pušek Jiří Plachý: „Pokud vystřelím, dám branku, ale přitom soupeře trefím například do kotníku, tak nejenom, že nám se nepočítá, ale přičte se soupeři. Ještě horší ale je, že vy o tom ani nevíte, protože tam není rozhodčí, ale jen zapisovatel. Takže si myslíte, že vyhráváte 7:5, přitom jste třeba 7:5 prohráli." O to větší respekt si Staré pušky zaslouží, nemyslíte?

101112

Zastupujeme značky

  • Orapi
  • Optima precise
  • Penpal
Nahoru