Ojedinělá technologie výroby sprejů - větší bezpečnost, více aktivní látky

penpal objem-spreje_1080x1080-2

Společnost ORAPI - světový lídr v oblasti průmyslové chemie a profesionální hygieny - jako jedna z prvních a jedna z mála na světě zavedla do výroby ojedinělou technologii: všechny své spreje plní oxidem uhličitým (CO2) namísto propan-butanu. Co ji k tomu vedlo?

Oproti běžným sprejům poháněných propan-butanem (které bohužel zaujímají téměř 95 % celosvětové produkce) přináší spreje s oxidem uhličitým hned tři velké výhody:

1) Vyšší protipožární bezpečnost

Oxid uhličitý je na rozdíl od propan-butanu nehořlavý a hořlavost sprejů ORAPI je tak závislá pouze na hořlavosti použité aktivní látky. To znamená, že zatímco propan-butanem plněné spreje jsou vždy v kategorii F+ (extrémně hořlavé), řada z nich je u ORAPI pouze v kategorii F (hořlavé). Mezi produkty této značky dokonce najdeme i zcela nehořlavé spreje jako například:

  • nehořlavý odmašťovač ve spreji s dielektrickou pevností 40 kV (SDI NEW)
  • nehořlavý povolovač spojů ve spreji (Reduce 4)
  • nehořlavý generátor chladu -65°C ve spreji (Givreur)

Oxid uhličitý navíc nedráždí a nezvyšuje riziko šíření požáru či jeho závažnost. To je velmi důležité zejména v provozech se zvýšeným rizikem vzniku požáru.

2) O 34 % více aktivní látky v netto objemu náplně

Dalším důvodem, proč se ORAPI rozhodla pro oxid uhličitý je, že zatímco v propan-butanových sprejích je pouze 63 % aktivní látky, v produktech poháněných oxidem uhličtým je to 97 %. Jinak řečeno tam, kde je zapotřebí 37 % propan-butanu, stačí 3 % oxidu uhličitého.

Spreje ORAPI jsou tedy nejen bezpečné, ale i ekonomické.

3) Méně odpadů

Třetí výhodou sprejů poháněných oxidem uhličitým je menší dopad na životní prostředí. 400 ml netto náplně totiž v jejich případě znamená 390 ml aktivní látky, kdežto u sprejů s propan-butanem je to pouhých 250 ml.

Podívejte se na jednoduchý výpočet:

  • 270 ml produktu ve spreji s propan-butanem + 130 ml propan-butanu = 400 ml netto náplně
  • 390 ml produktu ve spreji s CO2 + 10 ml CO2 = 400 ml netto náplně

10 sprejů ORAPI tedy odpovídá 15-16 sprejům s propan-butanem.

 

Plnění oxidem uhličitým je zkrátka technologií budoucnosti = technologií udržitelného rozvoje. V Penpalu jsme si ji zvolili proto, že cítíme zodpovědnost vůči životnímu prostředí a našim dalším generacím. Pokud to cítíte stejně, přidejte se. :)

Zastupujeme značky

  • Orapi
  • Optima precise
  • Penpal
Nahoru